Özel ve Kılıçdaroğlu yemekte buluştu: Erdoğan’la görüşmeden sonra ilk buluşma “Müzakere edilmez” diyen Kılıçdaroğlu’yla

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nde buluşarak, yemek yedi. 
 
31 Mart yerel seçimlerinden sonra ilk kez yüz yüze bir araya gelen Özel ve Kılıçdaroğlu’nun görüşmesinde Özel’in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği kritik görüşme de gündeme geldi.  
 
Özel, Erdoğan ile görüşmesinin ardından ilk yüz yüze görüşmeyi Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu “Müzakere edilmez, mücadele edilir” demişti

Özel’den önce AKP-CHP liderleri en son 8 yıl önce bir araya gelmişti. En son eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli ile birlikte, Erdoğan’ı 15 Temmuz’dan iki hafta sonra Külliye’de  ziyaret etmişti.

Ancak Kılıçdaroğlu, koltuğunu bıraktığı Özel’in Erdoğan’la planladığı görüşmeden önce yaptığı müzakere vurgusuna tepki göstererek, “Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir” demişti.

Özel ise “Müzakere de eden, mücadele de eden bir siyaset için yola çıktık” yanıtı verdiği Kılıçdaroğlu’nu görüşmeden bir gece önce de arayarak önerilerini sormuştu.

TIKLAYIN – Ankara’da tarihi ziyaret: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel’in 1,5 saat süren kritik görüşmesi sona erdi 

TIKLAYIN – Erdoğan’dan Özgür Özel görüşmesi sonrası ilk açıklama: Türkiye’de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum

TIKLAYIN – Özgür Özel, Erdoğan görüşmesine ilişkin konuştu: Türkiye demokrasisi açısından önemli bir kilometre taşı oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir